KUMU DOC : PÖFF
Hooaja lõpufilm portreteerib Dani Karavani
Uudis
Pöffihunt

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sari lõpetab sügishooaja maailmakuulsa Iisraeli skulptori Dani Karavani meeleoluka portreefilmiga.

Ligemale saja kohaspetsiifilise installatsiooni ja memoriaali autor Dani Karavan läheneb 90. eluaastale. Mõni teine tõmbaks sellises vanuses hinge ja naudiks saavutatud kuulsust, kuid Karavan pole sedasorti mees. Ta on kaugel rahulolust. Tema loomingul lastakse laguneda, Iisraeli poliitiline kliima on väljakannatamatu ja maailm tema ümber hulluks minemas. Takkapihta on ta sunnitud taluma võhiklikku filmi autorit, kes ei näi kunstist midagi teadvat.

Iisraeli režissööri Barak Heymanni film „Skulptor Dani Karavan” on kirglik, korraga humoorikas ja valus lugu kunstnikust, kes lahkus meie seast 29. mail – veidi aega pärast linateose väljatulekut.

Film võitis äsja parima dokumentaalfilmi auhinna Johannesburgi Jozi filmifestivalil ja eriauhinna Poznańi dokumentaalfilmide festivalil Off Cinema.

„Skulptor Dani Karavan” linastub kolmapäeval, 10. novembril kell 18 Kumu auditooriumis.

Seansile pääseb ainult COVID-tõendi esitamisel. Mask on kohustuslik.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.

Sarja talvehooaeg algab jaanuaris.

Vaata filmi treilerit.