KUMU DOC : PÖFF
Kes ei armastaks Johannes Vermeeri?
Uudis
Pöffihunt

Harukordne sissevaade kõigi aegade suurima Johannes Vermeeri näituse telgitagustesse.

Steven Spielberg, Jamie Lee Curtis, Emmanuel Macron… – kes kõik ei külastanud kevadel Amsterdamis toimunud Vermeeri näitust, mille 650 000 piletit müüdi välja juba eelmüügist.

Hollandi dokumentalisti Suzanne Raesi film „Vermeeri kannul”, mis linastub kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas, heidab pilgu selle mastaapse väljapaneku ettevalmistamisse.

Peagi pensioneeruval Rijksmuseumi kuraatoril Gregor Weberil on unistus – tuua Amsterdami nii palju Vermeeri töid kui võimalik. Koos teiste Vermeeri ekspertide, konservaatorite ja lihtsalt imetlejatega asub ta tegutsema, et panna kokku näitus, mis inspireeriks ja heidaks uut valgust sellele 17. sajandi Hollandi kunstnikule, kellest me nii vähe teame.

Läbi üllatavate avastuste, mille juures on abiks ka tehnoloogia viimane sõna, jõutakse lähemale sellele, mis teeb Vermeerist Vermeeri.

Kõnealune näitus oli avatud 10. veebruarist 4. juunini – väljas oli kokku 28 tööd, mis jõudsid Amsterdami kogu maailmast. Tegu on Rijksmuseumi kõigi aegade populaarseima väljapanekuga.

Kolmapäeval, 11. oktoobril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse kunstiajaloolane Greta Koppel.

Filmil on eestikeelsed subtiitrid.

Sissepääs prii.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF