Kuidas püüda kala, kui meri ära kuivab
Uudis
Pöffihunt

Kuidas säilitada traditsioonilist eluviisi – püüda kala –, kui meri ühel heal päeval ära kuivab?

Araali mere kadumisest – ühest inimkonna ajaloo suurimast ökotsiidist – on tehtud lugematu hulk filme. Üks tähelepanuväärsemaid nende seas on pea 20 aastat tagasi valminud „Araali meri. Kalapüük nähtamatus meres”, mille toob kolmapäeval ekraanile Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sari.

Carlos Casase ja Saodat Ismailova film portreteerib Araali ääres elavaid kalureid, kes peavad ellujäämiseks hakkama saama võimatuga – kalapüügiga üha enam kõrbestuval maastikul.

„See ei räägi poliitikast või ökoloogiast, vaid oma juuri tunnetavate inimeste visadusest jääda ellu ja mitte kaotada lootust ka kõige karmimates oludes – elu võimalikkusest pärast inimkonna põhjustatud katastroofi,” on öelnud autorid ise oma filmi kohta.

Tegu on teise filmiga aastatel 2002–2008 valminud triloogiast, mis on pühendatud erakordselt karmides tingimustes elavatele inimestele. Esimese filmi tegevus leidis aset Patagoonias ja kolmanda tegevus Beringi mere ääres.

Seanss kuulub Kumu näituse „Kunst antropotseeni ajastul” publikuprogrammi.

Kolmapäeval, 13. septembril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva linastuse juhatab sisse Kumu kaasaegse kunsti kuraator Ann Mirjam Vaikla.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF.

Sissepääs prii.