Kumus kõlab muusika mustadele tuvidele
Uudis
Pöffihunt

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sari lõpetab sügishooaja ühe väga erilise muusikafilmiga.

Taani kitarrist ja helilooja Jakob Bro jämmib koos maailma džässmuusika absoluutsete tippudega: Lee Konitzist Bill Frisellini ja Midori Takadast Paul Motianini. Kõigi eesmärk on tabada neid harukordseid hetki, kui ettearvamatutest improvisatsioonidest sünnib ajatu muusika.

Andreas Koefoed ja Jørgen Leth jälgivad seda protsessi oma intiimses ja poeetilises filmis „Muusika mustadele tuvidele”, esitades ühtlasi selle tegelastele muusika olemust puudutavaid eksistentsiaalseid küsimusi, näiteks: mis on muusika ja milline tunne on seda mängida?

Kas muusikat on võimalik üldse sõnadesse panna?

„Ma alustan iga päev uuesti. Võtan kätte oma pilli ja iga kord on tunne, et seisan jälle ühe pika tee alguses,” kirjeldab kitarrist Bill Frisell, kuidas ta iga päev maailma avastab ja kuidas see teda elus hoiab.

Film on on üles võetud 14 aasta jooksul ja selles on salvestatud mitme virtuoosi viimased esinemised: Paul Motian lahkus meie seast 2011. aastal ja Lee Konitz ning Jon Christensen 2020. aastal.

Kolmapäeval, 1. novembril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse muusikaajakirjanik Immo Mihkelson.

Sarja uus hooaeg algab 10. jaanuaril.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF.

Sissepääs PRII.