KUMU DOC : PÖFF
Kunstimaailma Donald Trump
Uudis
Pöffihunt

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja järjekordne linateos portreteerib meest, kes nimetab ennast kunstimaailma Donald Trumpiks.

„Jah, ma olen kunstimaailma Donald Trump – sama jultunud,” väidab naljaga pooleks tänapäeva tuntumaid abstraktsioniste Sean Scully, kelle ümber keerleb Nick Willingi film „Peatamatu Sean Scully” (Unstoppable: Sean Scully and the Art of Everything).

Selles avaneb meeleolukas pilt ühest Suurbritannia edukamast kunstnikust, kelle kallimad tööd maksavad üle miljoni dollari, kellel on stuudiod mitmes riigis ja kes oma eralennukiga mööda maailma tiirutades avab ühe aasta jooksul 15 näitust.

Ta ütleb, mida mõtleb, ei kahtle eneses iial - kahtlused pärssivat annet – ja teda ei huvita, mida tast arvatakse. Võimsat kunstnikumüüti toetab tõeline tuhkatriinulugu – Scully lapsepõlv möödus Dublini tänavatel ja Londoni pätikampades. Ta räägib põnevalt, kuidas oma kuulsate abstraktsete triipude juurde jõudis, oma karjääri üles ehitas ja seda praegu suunab.

„1970ndate lõpus oli abstraktne kunst nii elitaarseks tehtud, et mul sai sellest villand – ma tahtsin selle inimestele tagasi anda,” nagu ta ise filmis selgitab.

Seanss leiab aset kolmapäeval, 26. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis.

Sissepääs prii.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF.