Kurt Cobain ja Nirvana ärkavad Kumus ellu
Uudis
Pöffihunt

Just neil päevil 32 aastat tagasi ilmus üks kõigi aegade olulisemaid rokiplaate, grunge lipulaeva Nirvana „Nevermind”.

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sari toob sel puhul uuesti ekraanile Brett Morgeni filmi „Cobain: Montage of Heck”, mis portreteerib Nirvana liidrit Kurt Cobaini. Järgmise aasta kevadel möödub tema surmast juba 30 aastat.

Ka üheks selle sajandi parimaks muusikafilmiks nimetatud linateos, mis tuli välja 2015. aastal, üritab tungida ikoonilise laulja hinge, kasutades selleks unikaalset materjali, mis on pärit Cobaini perekonna arhiivist – alates lapsepõlve koduvideotest ja lõpetades laulja enda päevikutega.

„Kindel on, et ei eksisteeri intiimsemat, koloriitsemat ja inimlikumat käsitlust Kurt Cobainist kui see virvarr, mis võtab noormehe eluloo jutustamisel ning ta olemuse lahti mõtestamisel appi loomingulisi animatsioonitehnikaid, vanu helisalvestisi, kvaliteetseid värvifotosid, värskeid intervjuusid muusiku lähedastega, Nirvana kontsertidel filmitud klippe, haruldasi koduvideosid jpm,” kirjutas filmikriitik Ralf Sauter 2015. aastal, nimetades seda üheks aasta silmapaistvamaks linateoseks.

Filmi autori Brett Morgeni viimane töö, eelmisel aastal valminud „Moonage Daydream” räägib samuti muusikast – David Bowiest.

Kolmapäeval, 27. septembril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse kultuuriajakirjanik ja filmikriitik Kaspar Viilup.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF.

Sissepääs prii.