PÖFF : 2020 : BNFF
Neenetsi naise dramaatiline elu
Uudis
Pöffihunt

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja järjekordne film toob vaatajate ette arktilises tundras elava noore neenetsi naise rasked valikud.

Kas pidada kinni oma rahva traditsioonilisest eluviisist või minna linna, et alustada uut elu – valik, mille ees seisab tundrast pagenud alkohoolikust mehe hoolimatuse tõttu üksi viit last kasvatav Ivanna, pole lihtsate killast. Venemaal tegutsev Guatemala režissöör Renato Borrayo Serrano jälgis nelja aasta jooksul tema käekäiku ja pani selle põhjal kokku šokeerivalt avameelse filmi „Ivanna elu” (Life of Ivanna), mis on pälvinud juba suurt rahvusvahelist tähelepanu.

„Raju.” Tristan Priimägi ETV saates „Terevisioon”

„Karm realism.” Jessica Kiang väljaandes Variety

Venemaa, Norra, Eesti ja Soome koostöös valminud linateose kaasprodutsendiks on Marianna Kaat ja heliloojaks Timo Steiner. Filmiga avati 1. oktoobril ka tänavused Hõimupäevad.

Kolmapäeval, 6. oktoobril kell 18 Kumu auditooriumis toimuva seansi juhatavad sisse Marianna Kaat ja soome-ugri hõimuliikumise aktivist Jaak Prozes.

Koroonapiirangute tõttu pääseb seansile ainult tõendiga, mis kinnitab COVID-19 vastu vaktsineerimist, selle läbipõdemist või negatiivset testitulemust. Kiirtesti pole võimalik kohapeal teha.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF. Sissepääs kõigile selle sarja seanssidele on prii.

„Ivanna elu” treiler.