Ühes eelmise aasta olulisemas arhitektuurifilmis avaneb ühe erakordse maja erakordne lugu.
São Paulo kesklinnas asunud 24-korruseline büroohoone Pele de Vidro, mille projekteeris Roger Zmekhol, oli klaasist modernistlik meistriteos – see 1968. aastal valminud suurejooneline ehitis sümboliseeris usku paremasse tulevikku, mida kõik ootasid, aga mida paraku… ei tulnudki.
Kui Roger Zmekholi tütar Denise võtab pool sajandit hiljem ette uurida oma isa tuntuima hoone käekäiku, avastab ta, et selle on vallutanud kodutud. Aga seegi pole veel kõik – ta on sunnitud pealt nägema ka selle traagilist lõppu.
Oma väga isiklikus filmis „Klaasnahk”, mis jõuab ekraanile Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas, teeb autor Pele de Vidrost Brasiilia ühiskonna peegelpildi, kust vaatab vastu kurjakuulutav tegelikkus – üha suurenev ebavõrdsus, vaeste tõrjumine ja võimude hoolimatus, mis hävitavad linna, mida tema isa kunagi omaks pidas ja armastas.
Linateos on võitnud auhindu kõige nimekamatel arhitektuurile pühendatud filmifestivalidel ja tunnistatud korduvalt ka publiku lemmikuks.
Kolmapäeval, 28. veebruaril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse arhitektuuriajaloolane Grete Tiigiste.
Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF.
Sissepääs PRII.