Kas tehnoloogiat saab kasutada selleks, et kaitsta meid tehnoloogia enda eest?
Sellise intrigeeriva küsimuse esitas meediakunsti üheks pioneeriks peetav György Kepes (1906–2001), kes tegeles kogu oma pika elu kunsti ja tehnoloogia vahelise lõhe ületamisega.
Tema elust ja loomingust jutustav film „György Kepes. Põimides mõtteid kunstist ja teadusest” jõuab nüüd ekraanile Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja järjekordsel seansil ja on esimene põhjalikum tutvus selle väljapaistva kunstniku, disaineri, teadlase ja mõtlejaga.
See on silmiavav lugu 20. sajandi meediakunstist, mille arengus oli oluline roll ka Kepesil – mehel, kes „inimlikustas” tehnoloogia ja keda filmi autor Márton Orosz nimetab teadlase aju, poeedi südame ja kunstniku silmaga visionääriks.
Just Kepes oli see, kes asutas 1967. aastal Massachusettsi tehnoloogiainstituudi juurde oma aja kohta tõeliselt uuendusliku visuaalkultuuri süvauuringute keskuse, kus tegeleti kunsti, teaduse ja tehnoloogia ühendamisega. Ühtlasi oli see eksperimentaalse filmi- ja varajase videokunsti olulisemaid keskusi, millega olid seotud näiteks Nam June Paik, Peter Campus ja Juan Downey.
Kolmapäeval, 9. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis toimuva seansi juhatab sisse kunstnik ja kunstikriitik Raivo Kelomees.
Sissepääs PRII.
Linastus kuulub kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal”, mida korraldavad Kumu ja PÖFF.