Kuula mind, Marlon

Ingliskeelne pealkiri
Listen to Me Marlon
Režissöör
Stevan Riley
Riik
Ühendkuningriik
Aasta
2015
Festival
Kumu Dokumentaal 2017, Kumu Dokumentaal 2024
Programm
Kumu dokumentaal

Marlon Brando oli erakordne artist ja Hollywoodi ikooniline staar, kelle revolutsiooniline näitlemismeetod muutis filmiajaloo kulgu. Hoolimata ülemaailmsest kuulsusest suutis Brando kollase pressi uudishimulike silmade eest oma eraelu varjus hoida. Koduseinte vahel pidas mees aga terve elu audio- ja videopäevikuid, luues niimoodi iseendast haruldase arhiivi.

Režissöör Stevan Riley („Blue Blood“) abil on nendest äärmiselt isiklikest ja ilma igasuguse edevuseta jäädvustatud salvestitest kokku põimunud inimlik ja aus portree Marlon Brando isikust väljaspool filmi ja teatrit. Lugu mehest tema enda sõnadega.

Võrdselt rõõmu ja nukrust pakkuv film on unikaalne teos intensiivsest kunstnikust ja inimesest, kes oli küll teadlik oma talendist, aga kes koges ka sügavat kurbust, sisemist ebakindlust, tõrksust näitlemise ja filmitööstuse vastu ja illusioonide purunemist ning veetis elu viimased aastad sügavas üksinduses.

Kaunis portree suurest inimesest, kes ka kõige eredamas rambivalguses ja sügavaimas depressioonis suutis alati jääda empaatiavõimeliseks ja humaanseks.

Erakordne film erakordsest mehest, millega Kumu Dokumentaal tähistab ikoonilise staari 100. sünniaastapäeva 3. aprillil.

Filmiõhtu juhatab sisse vabakutseline filmikriitik Maarja Hindoalla.

Režissöör
Stevan Riley
Kestus
Keel
inglise

Seansid

Kumu auditoorium KUMU
SeanssKuula mind, Marlon