Enne Youtube´i ja Skype´i oli Nam June Paik
Uudis
Pöffihunt

Kes võttis ammu enne interneti sündi kasutusele väljendi „elektrooniline kiirtee” ja ennustas, et tulevikus on igaühel oma telekanal?

Õige vastus on Nam June Paik (1932–2006), keda peetakse videokunsti isaks – ta oli esimesi, kes avas televisiooni ja video kunstipotentsiaali ja kujundas koos oma sõprade Joseph Beuysi, John Cage´i ja paljude teistega avangardkunsti palet.

Amanda Kimi film „Nam June Paik. Kuu on kõige vanem TV”, mis kuulub Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja, annab selle visionäärist kunstniku elust ja loomingust põhjaliku ülevaate.

„Kunstniku töö on mõelda tulevikule,” uskus Paik ise ja jääb üle ainult imetleda tema prohvetlikkust – ta nägi kaugele ette moodsat virtuaalset maailma, kus me kõik praegu elame.

„Nam June Paik on saanud lõpuks filmi, mida ta juba ammu vääris,” kirjutati pärast esilinastust tänavusel Sundance´i festivalil.

Kolmapäeval, 18. oktoobril kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse kriitik, kunstiajaloolane ja kunstnik Raivo Kelomees.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF.

Sissepääs prii.