Rolling Stones rokib Kumu ekraanil
Uudis
Pöffihunt

Martin Scorsese kutsus kokku filmioperaatorite unistuste tiimi, et jäädvustada Rolling Stonesi kontserti kogu oma eheduses.

Parimad Hollywoodi operaatorid eesotsas Oscari võitjate Robert Richardsoni, John Tolli, Emmanuel Lubezki, Robert Elswiti ja Andrew Lesnie´ga võtsid 18 kaameraga üles esinemise, mis leidis aset 2006. aastal New Yorgi Beaconi teatris.

Tulemuseks on vaatemänguline kontsertfilm „The Rolling Stones. Shine a Light”, mis jõuab kolmapäeval ekraanile Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas.

„Pärast seanssi saab koju minna, sees selline tunne, nagu oleks lisaks suure ja ilusa filmi nägemisele just ühelt väga healt kontserdilt tulnud. Elamuse saamiseks ei pea isegi fänn olema,” kirjutas Eesti Päevaleht 2009. aastal, kui see linastus pealkirja „Shine a Light – valgus peale” all ka vähestes Eesti kinodes.

Taaslinastus on pühendatud igavesele noorusele – Rolling Stonesile, kes avaldas eelmise aasta lõpus uue plaadi „Hackney Diamonds”, aga ka Martin Scorsesele, kellel tuli mullu välja uus film „Lillekuu tapjad”.

Rolling Stonesi kauaaegse fännina tuntud Scorsese on kasutanud nende muusikat oma filmides ja rääkinud korduvalt, kuidas ansambel vabastas tema meeled. Kontsert- ja muusikadokumentaalfilme on ta lavastanud ennegi, tuntumad neist on „Viimane valss”, mis jäädvustab ansambli The Band lahkumiskontserdi, ja „No Direction Home”, kus ta portreteerib Bob Dylanit.

Kolmapäeval, 13. märtsil kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse muusik ja raadioajakirjanik Andres Oja.

Kultuuriteemaliste filmide sarja „Kumu dokumentaal” korraldavad Kumu ja PÖFF.

Sissepääs PRII.