Virginia Woolf inspireeris Orlandosid
Uudis
Pöffihunt

Virginia Woolf kirjutas juba sada aastat tagasi romaani, mille peategelane muudab oma sugu.

Just see, ühe 20. sajandi olulisima modernistliku kirjaniku kõige ebaharilikum teos „Orlando. Elulugu” inspireeris Paul B. Preciadot tegema dokumentaalfilmi „Orlando, minu poliitiline biograafia”, mis jõuab publiku ette Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas.

Selles toob üks nüüdisaja tuntumaid soo- ja kehapoliitika mõtlejaid kokku 26 trans- ja mittebinaarset inimest vanuses 8–70 ja palub neil kehastuda Orlandoks – omaenese kogemuse kaudu.

Tulemuseks on viimase aja olulisemaid LGBT+-teemalisi filme.

„Ma lugesin Virginia Woolfi raamatut esmakordselt teismelisena Hispaanias, ammu enne seda, kui sain teada, et sooline üleminek on võimalik. Woolfi väljamõeldud tegelane võimaldas mul kujutleda oma elu, ihaldada ja kehastada muutusi. Selgub, et aastatega on minust saanud Orlando. Minu elulugu on tehtud tuhandete nähtamatute Orlandode kollektiivsest ajaloost,” ütleb filmi autor ise oma teosele saateks.

Linateos võitis 2023. aastal mainekal Berliini filmifestivalil neli auhinda, sealhulgas parima dokumentaalfilmi eripreemia.

Seanss kuulub viimaseid päevi Kumus avatud Hollandi kunstniku melanie bonajo näituse „Kui keha ütleb Jah+” publikuprogrammi.

Kolmapäeval, 24. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse Feministeeriumi toimetaja Aet Kuusik.

Linastus on osa kultuuriteemaliste filmide sarjast „Kumu dokumentaal”, mida korraldavad Kumu ja PÖFF.

Sissepääs PRII.